Dienos interviu


logo

cr-prt11

Kalbiname Ovidijų Rudį, Lietuvos Sporto Universiteto sportinės rekreacijos ir turizmo specialybės studentą

Kodėl pasirinkote būtent šią  specialybę? Pasirinkau sportinės rekreacijos ir turizmo specialybę, nes pats užsiimu patinkančia sportine veikla ir mėgstu bendrauti su žmonėmis. Gal taip taps giminės bruožu, kiekvienoje kartoje turėti bent vieną žmogų susiejusį savo gyvenimą su sportu.

Trumpas jūsų aukštosios mokyklos, fakulteto ar specialybės  pristatymas. Mano studijų programos tikslas apibūdinamas: “Remiantis tarptautinio lygio fundamentalaus ir taikomojo tarpdisciplininio mokslo ir technologijų pasiekimais parengti universitetinio lygio rekreacijos ir laisvalaikio bakalaurą, visapusiškai išsilavinusią, etiškai atsakingą, kūrybingą ir verslią asmenybę, gebančią sėkmingai kurti, administruoti ir valdyti aktyvaus bei pasyvaus laisvalaikio paslaugas, tiek privačiame, tiek viešajame turizmo ir laisvalaikio sektoriuose, skatinant įvairesnį visuomenės laisvalaikio užimtumą“.

 Kokį darbą norėtumėte ir galėtumėte dirbti baigęs aukštąją mokyklą?Baigęs mano pasirinktos specialybės programą absolventas galės:

 • Vykdyti turizmo, sportinės rekreacijos ir laisvalaikio projektus bendradarbiaujant komandoje ir perteikti jų rezultatus akademinei bendruomenei ir visuomenei.
 • Kurti, administruoti ir įgyvendinti turizmo, sportinės rekreacijos ir laisvalaikio renginius bei projektus generuojant savo ir kitų idėjas nevyriausybinėse, valstybinėse ir privačiose organizacijose.
 • Taikyti rekreacinės veiklos įgūdžių mokymo metodologijos ir organizavimo bazinius principus heterogeninėje asmenų grupėje amžiaus, lyties, sutrikimų ir negalios, fizinio pajėgumo aspektais.
 • Parinkti ir organizuoti tinkamas laisvalaikio formas, veiklas ir paslaugas klientams atsižvelgiant į klientų grupes, fizinį pajėgumą bei poreikius laikantis saugos reikalavimų.
 • Suprasti ir taikyti turizmo, sportinės rekreacijos ir laisvalaikio aplinkos įvairialypiškumą, pagrindinius turizmo ir laisvalaikio ekonomikos aspektus, verslo organizavimo,  organizacijų apskaitos, finansų, juridinių įmonių steigimo aspektus turizmo ir laisvalaikio sektoriuose.

 Kuo jūsų specialybės žmonės galėtų prisidėti, kad visuomenė taptų „draugiškesnė aplinkai“?  Mūsų specialybės žmonės galėtų prisidėti prie gamtos saugojimo, nes didžioji dalis rengiamos sportinės veiklos yra atliekama gamtoje naudojant aplinkai nekenksmingą transportą (keliavimas pėsčiomis, dviračiais, baidarėmis ir pan.).

Išvardinkite tris gyvenimo mūsų mokykloje dalykus, kurių pasigendate aukštojoje mokykloje.

 • 45 min trukmės pamokų.
 •  Daugiau laisvo laiko (universitete jo nėra labai daug).
 •  Valgyklos per laisvas pamokas.

Pasiūlykite tris studentiško gyvenimo dalykus, kuriuos būtų verta perkelti į mokyklos gyvenimą.

 •  Dėstytojų ir studentų (mokytojų ir mokinių) bendros šventės bei renginiai.
 •  Užimtumas po pamokų, specializuotas į mokinių poreikius.
 •  “Fuksų “ krikštynos.

Ko palinkėtumėte mūsų gimnazijos mokiniams?

Gimnazijos mokiniams palinkėčiau siekti užsibrėžto tikslo, o svarbiausia nesustoti pusiaukelėje. Be to, nepabijoti plaukti prieš srovę ir galbūt būti kitokiais (pvz. atsisakyti žalingų įpročių) nei daugelis, bet siekti to, ko tikrai nori.

 283387_457005001003596_1219662726_n 314261_222601447866579_1215109363_n Nuotrauka0448

001

Įrašas paskelbtas temoje Uncategorized. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s