Dienos interviu


P1190486 P1190480

Kiek kainuoja mūsų gimnazija aplinkai, kas galėtų pasikeisti artimiausiu metu? Kalbamės su Direktoriaus pavaduotoju ūkio reikalams Kęstučiu Kavaliausku

Norėtume sužinoti kiek mūsų gimnazija kainuoja aplinkai? Išlaidų dydis mokyklos aplinkai kiekvienais metais labai skiriasi. Turbūt visi pastebėjo, kad paskutiniais metais mokykla aplinkai skyrė daugiau dėmesio.  Praėjusiais metais mokyklai pagražinti buvo skirta 1300 litų. Jei ne rėmėjai ir geri žmonės aplinkos priežiūrai būtume turėję išleisti kur kas daugiau. Naudodamasis proga noriu padėkoti visiems prisidėjusiems prie aplinkos gražinimo medžiagomis, darbais ir patarimais.

Kiek per metus sunaudojame vandens, elektros energijos, šilumos, kiek išmetame šiukšlių? Per paskutinius metus gimnazija sunaudojo 1008 kubinius metrus vandens, apie 70 000 kWh elektros energijos, iš mokyklos išvežta apie 85 kubinius metrus šiukšlių. Didžioji jų dalis popierius (apie 80 procentų visų atliekų).

Ar norėtumėte ką nors pakeisti, kad mokykla taptų „draugiškesne aplinkai“ (pav.  šiukšlių rūšiavimas, elektros, vandens taupymas ir kt.) Kreipėmės  į savivaldybę dėl konteinerio popieriui pastatymo mokyklos teritorijoje – rezultatas nulis. Teko bendrauti ir su aplinkos ministerijos darbuotojais, čia taip pat pagalbos niekas nesuteikė. Švaros komanda žadėjo pagelbėti sprendžiant popieriaus surinkimą, bet kol kas laukiam. Manau, kad jei gimnazijoje nerasim galimybių ir idėjų patys susitvarkyti su atliekomis, tai  niekas ir nepadės. Mano sena svajonė mokykloje rūšiuoti šiukšles ir to mokyti mokinius. Norėdami sutaupyti elektros energijos keičiame šviestuvus į taupesnius. Judame  lėtai,  bet į priekį .

Ko jūs tikitės iš mokinių, kad būtų švaresnė ir gražesnė mokyklos aplinka? Mano nuomone kiekviena klasė, kiekvienas mokinys turėtų turėti galimybę rūšiuoti šiukšles. Klasėse turėtų atsirasti dar po dvi šiukšlių dėžes. Mokiniai prie aplinkos gražinimo galėtų prisidėti, visų pirma,  jos neteršdami , tvarkydami (tai paskutiniu metu labai retas dalykas, neskaitant kelių moksleivių, kurie triūsė įrengiant grindinį).

Ko palinkėtumėte mūsų gimnazijos mokiniams?

Linkėčiau:

  •  mylėti savo gimnaziją, puoselėti ją,
  •  prisidėti prie jos gražinimo, tvarkymo,
  •  kurti tai kas gimnaziją padarytų dar jaukesnę, nes čia praleidžiate daug laiko, o laiką leisti visada maloniau gražioje aplinkoje.

P1190483 P1190485

Įrašas paskelbtas temoje Uncategorized. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s