Dienos interviu


Apie meilę gamtai ir mokiniams kalbamės su mūsų gimnazijos mažųjų gamtos bičiulių “Lutučiukų“ vadove, 3b klasės mokytoja Vida Kacevičiene

Visa Jūsų veikla mokykloje rodo, kad esate labai artima gamtai. Kas sąlygojo tokį jūsų gyvenimo būdą? Esu kaimo vaikas. Negaliu gyventi be žemės, žolės ir gėlės. Gamtos  pajautimas visa esybe į mano kūną įsismelkė nuo vaikystės. Ir už tai ačiū tėvams, kurie  ne tik mokė dirbti visokius darbus, bet išmokė pažinti, pamilti gamtą, pajusti jos  harmoniją. Kiekvienas pasikeitimas gamtoje, ypač pavasarį, būdavo maža šventė. Pirma vyturio giesmė, skrendantis gandras ar išsprogusios beržų šakelės džiugino širdį. Ir taip ištisus metus – vis naujos šventės. Džiaugiuosi, kad mano pomėgis praverčia mokytojos darbe.

Kada ir kaip tapote „LUTUČIUKŲ“ klubo nariais? Kokia jo veikla įdomiausia mokiniams ir jums pačiai? Už tai, kad mes – „LUTUČIUKŲ“ klubo nariai, esame dėkingi gimnazijos bibliotekininkei Danei Matekonienei. Tai ji, besilankydama 2008m.Vilniaus knygų mugėje prie „Lututės“ leidyklos stendo, papasakojo apie mus tokius žurnalo „Lututė“ skaitytojus, gamtos mylėtojus ir parvežė lankstinukų apie besikuriantį neformalų šalies gamtą mylinčių vaikų – „LUTUČIUKŲ“ klubą. Užpildėme stojimo į klubą anketas, atlikome stojamąjį darbelį apie pelėdą ir tapome klubo nariais. Sunku būtų išskirti, kokia veikla įdomiausia. Su vaikais kiekvieną mėnesį atliekame užduotėles (darbelius iš gamtinės medžiagos, aprašome gerus darbus gamtai, piešiame, karpome, lankstome), dalyvaujame įvairiose akcijose, renginiuose, konkursuose. Per Pasaulinę Žemės dieną – kovo 20d. klubo nariai atvykstame į šventę – suvažiavimą aptarti nuveiktų darbų, susitikti su žymiais gamtininkais, susirandame naujų draugų.

Kokius darbus, idėjas su būrelio mokiniais bandysite įgyvendinti artimiausiu metu? Kviesime draugus nebūti abejingus aplinkos švarai –  rinksime makulatūrą, „pažadinsime daiktus antram gyvenimui“, lesinsime paukštelius žiemą, įrengdami daugiau lesyklų prie gimnazijos.

Ko norėtumėte palinkėti savo LUTUČIUKAMS ir visiems gimnazijos mokiniams? Savo LUTUČIUKAMS palinkėčiau neužmiršti išmoktų gamtos pamokų ir likti ištikimais gamtos draugais. O visiems gimnazijos mokiniams linkiu protingai elgtis gamtoje, nes„Gamta juokauti nemėgsta, ji visada teisinga, visada rimta, visada griežta, ji visuomet teisi. Klysta ir apsirinka tik žmonės“ (J.V.Gėtė).

Įrašas paskelbtas temoje Uncategorized. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s