Ten susimastęs tamsus Nevėžis…


Nevėžis rudenį http://www.efoto.lt

Dar kelios “paslaptys“  apie Krekenavos kraštą iš mokytojos Stefanijos Malinauskienės užrašų.

AKMUO SU VELNIO PĖDA

 Prie vieškelio Krekenava – Surviliškis, dešinėje kelio pusėje, apie 350 m. nuo kelio, Velniakalnio upelio slėnyje, 6,5 km nuo Krekenavos, Žemontiškiuose. Akmuo granitinis, ilgis 78 cm, plotis  45 cm.  Akmenyje yra įspaustos trys pėdos. Viena iš jų panaši į žmogaus, o kitos dvi atrodo, lyg būtų gyvulio su dviem, trim pirštais. Pasakojama, kad velnias naktį nešęs akmenį. Jam benešant, pragydę gaidžiai, ir jis akmenį turėjęs mesti. Bebėgdamas užlipęs ant akmens, kuriame likusi pėda. Nuo šio akmens į pietus 100 m, 3-4 m plote, užvažiavus su ratais ar užėjus žmogui, gaunasi savotiškas žemės bildėjimas. Sakoma, kad šioje vietoje yra užkastas 1812 m. caro armijos  iždas.

 Užrašė Zigmas Feifartas

KOPLYČKALNIS

 Už Burvelių, netoli vadinamojo Alkakalnio (nes tai buvo pagonių šventa vieta: stovėjo aukuras, vaidilutės kūrendavo ugnį, aukodavo aukas dievams), ardami laukus žmonės rasdavo senovinių šaukštų, dubens liekanų ir kaulų. Sakoma, kad blauzdikaulis buvęs dviejų metrų ilgio, todėl žmonės nusprendę, kad čia milžinai gyvenę. O ant tos kalvos, kuri Koplyčkalniu vadinama, stovėjusi koplyčia. Nuo to ir pavadinimas kilęs. 

 Pasakojo Morta Sarafinienė, 78 m. Užrašė Asta Šidlauskaitė (2005)

STEBUKLINGAS ŠV. MERGELĖS MARIJOS PAVEIKSLAS

 Šv. Mergelės Marijos paveikslas atkeliavo į šias apylinkes pirmaisiais krikščionybės amžiais. Jį iš Krokuvos atvežęs kažkoks pamaldus ir turtingas vyras ir padovanojęs misionieriui kunigui Albertui. Pirmoje XVIII a. pusėje sudegė medinė bažnyčia, tačiau įvyko stebuklas: paveikslą kažkas sugebėjo išnešti ir pakabino šventoriuje ant medžio. Viskas sudegė, o paveikslas liko. Nuo to laiko jis dar labiau ėmė garsėti stebuklingomis malonėmis. Sakoma, kad vieną aštuoniolikmetį, kankinamą akių uždegimo, Šv. Mergelės Marijos paveikslas išgydė. Jis tris kartus keliais apėjo apie altorių, nes tai buvo pažadėjęs Dievo Motinai, ir vos tik savo pasižadėjimą įvykdė – pasveiko. Po kelių metų jo sūnelis, sulaukęs antrų metų, sunkiai susirgo. Motina taip pat pasimeldė Šv. Mergelei, ir sūnus netrukus ėmė sveikti. Kitas stebuklas – susirgus D. Butkevičiaus sūnui difteritu, tėvas pasižadėjo paaukoti šv. Mišias prie Šv. Mergelės Marijos altoriaus Krekenavoje, ir sūnus pasveiko. Stebuklas įvyko ir kunigui B. Baronui, važiuodamas tiltu netikėtai krito žemyn šešis metrus į vandenį. Apačioje buvo smailių akmenų. Pajutęs nelaimę pasimeldė Krekenavos Marijai, kurios šventovė buvo už 300 metrų. Ir kaip nustebo, kad nei jis , nei vežikas nenukentėjo!

Pasakojo Emilija Vaitkevičienė, 70m. Užrašė Paulius Juknevičius 2005 m.

Įrašas paskelbtas temoje Uncategorized. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s