Ten susimastęs tamsus Nevėžis…


Kur mokėsi jūsų tėvai ir seneliai? Kaip keitėsi mūsų gimnazija? Kad atsakytumėte į šiuos klausimus, siūlome kartu pavartyti segtuvą “Mokyklos pastatai“, kurį gimnazijos muziejui padovanojo mokytoja Stefanija Malinauskienė.

1931 m. sausio 1 d. Krekenavos pradinės mokyklos vedėjo pareigas pradėjo eiti Jurgis Gėgžna. Tais pačiais metais jis pradėjo naujos mokyklos statybą (šiuo metu pastate įsikūrę slaugos namai ir ligoninė). 1933 m. spalio 15 d. Krekenavos ir aplinkinių kaimų žmonės susirinko į naujos mokyklos atidarymą.

1 001 -a001  2 001Tarpukario nepriklausomos Lietuvos ir pokario laikais mokykla glaudėsi įvairiuose miestelio pastatuose. Dabartiniame mokyklos kieme Laisvės gatvėje stovėjo pastatas, kuriame buvo įsikūrusi valsčiaus savivaldybė ir progimnazija, dabartinėje Bažnyčios gatvėje stovinčiame pastate buvo namų ruošos kabinetai, šiuo metu jau nugriautame pastate Tilto gatvėje veikė berniukų dirbtuvės.

3 0014 0014 001 - a Šeštajame dešimtmetyje, padidėjus mokinių skaičiui, klasės buvo įkurdintos net devyniuose miestelio pastatuose. Šiame Vytauto gatvės pastate  1965 m. buvo pagrindinis vidurinės mokyklos pastatas. O dabartiniame miestelio sporto salės pastate buvo fizikos ir chemijos kabinetai.

5 001 - a 5 001

1967 m. pastatytas naujas vidurinės mokyklos pastatas. Mes dabar jį vadiname “senuoju“. Pradinės klasės liko Vytauto gatvės pastate, o mokyklos bendrabutis Vytauto gatvės gale esančiame pastate (dabar slaugos namai). 1980 m. priešais senąjį mokyklos pastatą pastatytas priestatas. Mes dabar jį vadiname “naujuoju“ pastatu.

6 001 7 001

1981 m. pastatytas mokyklos bendrabučio priestatas, jo pirmajame aukšte buvo įkurti namų ruošos kabinetai, o mokyklai perėjus prie klasių sistemos dar ir keturios klasės. 1982 m. pastatyta mokyklos valgykla. 2001 m. vykdant mokyklos pastatų renovaciją virš jos iškilo antstatas.

8 001 9 001

Įrašas paskelbtas temoje Uncategorized. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s