Kelionių magija


Vasarą mokytoja Rūta Adamkevičienė lankėsi Vokietijoje, Štutgarto mieste. Kelionės metu didžiausią įspūdį padarė mieste įsikūręs zoosodas. Mokytoja dalinasi su mumis gražiausiomis apsilankymo sode akimirkomis.

IMG_8169 IMG_8184 IMG_8201 IMG_8224IMG_8191

Wilhelmos zoosodas – viena populiariausių pramogų Štutgarto mieste. Kasmet daugiau nei 2 milijonai lankytojų atvyksta tiek iš Vokietijos, tiek iš kitų Europos valstybių susipažinti su zoologijos sodo gyventojais. Wilhelmos zoosodas gali pasigirti daugiau nei 1000 skirtingų rūšių gyvūnais – tai daugiausia rūšių turintis tokio tipo parkas ne tik Vokietijoje, bet ir visame pasaulyje. Be to, sode yra daugiau nei 6000 skirtingų augalų rūšių.

Wilhelmos zoosodas priklauso istoriniam Badeno-Viurtembergo paveldui. Kadaise parkas buvo privačioje nuosavybėje, o šiandien juo žavėtis gali visi, kas panorėję.  Originaliai Wilhelmos zooparkas buvo suprojektuotas karaliui Vilhelmui I, todėl čia matome tais laikais itin populiarios Maurų architektūros stiliaus statinių, kuriuos mėgo Europos karališkosios šeimos.  Karalius Vilhelmas užsakė pas savo architektą Karką Liudvigą Zanthą sukurti būtent tokio tipo parką, kurio pavadinimas iš anksto buvo numatytas – Wilhelmos parkas. Wilhelmos zooparkas užima maždaug 280000 kvadratinių metrų teritoriją, kas prilygsta net 40 futbolo aikščių. Pietuose sodas ribojasi su Rosenstein parku, Rytuose – su Neckar upe. Wilhelmos zoosodas yra padalintas į dvi dalis – istorinę senąją bei šių laikų – naująją. 

Wilhelmos zooparkas garsėja įvairiausiomis rūšimis beždžionių (orangutangai, gorilos, šimpanzės ir kt.), o taip pat savo akvariumais ir augalais iš viso pasaulio. Kaip ir daugelyje Vokietijos zoologijos sodų, Wilhelmos zooparke išlaikyta minimali žiūrovus ir gyvūnus skirianti riba, pavyzdžiui, paukščių ekspozicijoje lankytojai gali vaikščioti tarp įvairiausių paukščių. Sodo požemiuose yra įrengta itin didelė vabzdžių paroda, kurioje galima išvysti drugelius, vorus, rečiausias vabalų rūšis.

Šiame dienoraščio numeryje kviečiame pasigėrėti augalais. Kituose numeriuose tęsime pažintį su šio sodo gyventojais.

IMG_8123 IMG_8130 IMG_8136 IMG_8156 IMG_8157 IMG_8158 IMG_8159 IMG_8160 IMG_8161 IMG_8162 IMG_8163 IMG_8164 IMG_8165 IMG_8166 IMG_8202 IMG_8203 IMG_8204 IMG_8235

Įrašas paskelbtas temoje Uncategorized. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s