Kol laukiame tikros žiemos


P1210141

A.Leikienės nuotrauka

Kol dar nespaudžia viduržiemio speigas, pats laikas pasirūpinti lesyklėlėmis mažiesiems mūsų draugams. Tam galime panaudoti ir buitines atliekas.

Pieno ar sulčių pakuotes…

lesyklele (1) lesyklele (2) lesyklele (8) lesyklele (28)

lesyklele (6) lesyklele (12) lesyklele (56) lesyklele (65)

Plastikinius butelius …

lesyklele (5) lesyklele (9) lesyklele (18) lesyklele (37) lesyklele (41) lesyklele (44) lesyklele (52)

lesyklele (11) lesyklele (15) lesyklele (19) lesyklele (20) lesyklele (21) lesyklele (27) lesyklele (31) lesyklele (36) lesyklele (42) lesyklele (51) lesyklele (53) lesyklele (57) lesyklele (58)  lesyklele (63) lesyklele (64)

Kitas buitines atliekas…

 lesyklele (4) lesyklele (3) lesyklele (10) lesyklele (14)

lesyklele (24) lesyklele (26) lesyklele (39)

lesyklele (46) lesyklele (48) lesyklele (54) lesyklele (59) lesyklele (62) lesyklele (32) lesyklele (45)

Kaip ir kuo maitinti žiemą paukščius?

Labai svarbu, kad lesyklose paukščiams pateikiamas lesalas nebūtų sūdytas, supelijęs, supuvęs ar surūgęs, pažeistas parazitų. Taip pat negalima naudoti chemikalais apdorotų grūdų ar sėklų. Paukščiai, genami bado, dažniausiai tokių produktų neatsisako, tačiau taip pat neretai toks pasivaišinimas pasibaigia jų mirtimi. Pavojinga ir juoda ruginė duona – ji blogai virškinama, neretai surūgsta paukščio gurklyje.

Vienas iš populiariausių ir visiems prieinamų produktų, yra nelukštentos saulėgrąžos. Be jų paukščiams labai naudingos linų ir spygliuočių medžių sėklos, nesūdyti lašiniai, taukai, varškė, kruopos, aliejuje mirkytas pyragas, obuoliai, virti ryžiai, avižiniai dribsniai. Taip pat tinka sėmenys, aguonos, avižos, pelai, sorų kruopos, kukurūzų grūdai, arbūzų, melionų ir moliūgų sėklos, tik pastarųjų nepatartina naudoti per didesnius šalčius, nes įšalusių paukščiai nesugeba išaižyti. Lesyklose galima palikti susmulkintą kietai virtą kiaušinį, virtas bulves.

Paukščiams galima pasiūlyti ir specialiai paruoštų gaminių – „paukščių pyragų“. Tai kelių ar keliolikos produktų mišiniai, tarpusavyje suklijuoti taukais ar kitais riebiais produktais. Jiems gaminti griežtų normų nėra, tačiau būtinai turi būti riešutai arba (ir) saulėgrąžos, kurie yra vertingiausi maisto produktai paukščiams, bei taukai, sviestas arba margarinas, kurie ne tik maistingi produktai, bet ir šaldami suklijuoja visą pyragą į vientisą masę. Tokio pyrago paruošimas labai paprastas. Aukštame inde ištirpdomi taukai (margarinas, sviestas), suberiami riešutai (saulėgrąžos) ir kiti komponentai, viskas išmaišoma, supilama į polietileninį maišelį, suformuojama rutulio forma, maišelis užrišamas ir įdedamas į šaldytuvą. Pyragui sušalus, jis iš maišelio perkeliamas į tinklelį ir pakabinamas lauke.

lesyklele (1) lesyklele (7) lesyklele (47) lesyklele (69)

Lauksime jūsų sukurtų lesyklėlių ir juose besilankančių paukščių nuotraukų.

Pačių išradingiausių ir kantriausių laukia prizai!

Įrašas paskelbtas temoje Uncategorized. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

2 komentarai

  1. Atgalinis pranešimas: Neužmirškime mažųjų savo draugų | Žemės bičiulių erdvė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s