Tyrėjo diena mūsų gimnazijoje


tyrejo_diena (10)

Sausio 20 dieną gimnazijoje vyko “Tyrėjo diena. Tai mokslo populiarinimo renginys skirtas stiprinti mokinių susidomėjimą moksline veikla ir paskatinti juos tapti jaunaisiais tyrėjais. Šią dieną gimnazijoje lankėsi projekto “Jaunasis  tyrėjas“ grupė, kuri mokslu ir mokslo pasiekimais besidomintiems mokiniams skaitė paskaitas, organizavo praktinius užsiėmimus.

Paskaitoje “Optinės nanotechnologijos“ lektorius Zigmas Balevičius mokinius susipažino su naujausiomis medžiagų tyrimo technologijomis, patarė, kaip atpažinti akinius poliarizuotais stiklais, paaiškino, kodėl driežai gali vaikščioti lubomis, o lotoso lapai ir žiedai nesušlampa, kad nematomas žmogus jau nėra mokslinė fantastika.

tyrejo_diena (1) tyrejo_diena (19) tyrejo_diena (22) tyrejo_diena (23) tyrejo_diena (24)

Daugiausiai netikėtų emocijų sulaukė lektoriaus Pijaus Vaškevičiaus paskaita “Greitaeigė filmavimo kamera“. Jos metu pamatėme, tai ko neužfiksuoja žmogaus akis ar įprasta filmavimo kamera: kokias bangas sukelia vandens lašelis, kaip sprogsta balionas ar virpa draugo žandas po draugiško pliaukštelėjimo.

tyrejo_diena (3) tyrejo_diena (4) tyrejo_diena (5) tyrejo_diena (17) tyrejo_diena (18)

Paskaitoje “Biomechanika ir judesių registravimo sistema“ lektorius Julius Griškevičius paaiškino, kaip judesių fiksavimo sistemos padeda kurti animacinius filmus, siekti sporto aukštumų, tobulinti robotus. Turėjome savo “gyvus judančius objektus“, kurių judėjimas kompiuterio ekrane buvo panašus į robotų ar animacinių filmų veikėjų.

tyrejo_diena (6) tyrejo_diena (7) tyrejo_diena (9) tyrejo_diena (12) tyrejo_diena (13)

Mobilioje observatorijoje vykusioje paskaitoje “Mes ir Visata“ padedami lektoriaus Audriaus Bridžiaus palikome savo planetą Žemę, aplankėme visas Saulės sistemos planetas ir savo galaktikos pakraščius. Sužinojome, kaip atsirado Mėnulis ir “juodosios skylės“, kaip užgimsta ir miršta žvaigždės, ką veikia kosmose pirmieji lietuviški palydovai.

tyrejo_diena (15)

Dėkojame projekto komandai už įdomias pamokas ir tikimės , kad šis susitikimas bus nepaskutinis.

tyrejo_diena (20)

Po Tyrėjo dienos kviečiame visus kurti pirmines mokslines idėjas, kurias būtų galima teikti į Idėjų turnyrą. Idėjų turnyras – tai puiki galimybė mokiniui gauti prizą už gerą mokslinio tyrimo IDĖJĄ. O vėliau, IDĖJĄ įgyvendinus ir pristačius darbą ES jaunųjų mokslininkų konkurse, laimėti vertingą prizą – PLANŠETINĮ KOMPIUTERĮ, už geriausią įgyvendintą IDĖJĄ, pristatytą ES jaunųjų mokslininkų konkurso nacionaliniame etape! Kiekvieno mėnesio geriausios IDĖJOS bus skelbiamos portale http://www.jaunasis-tyrejas.lt. O metų pabaigoje bus apdovanota ir daugiausia gerų IDĖJŲ pateikusi mokykla. Per metus vienas mokinys gali pateikti iki 3 IDĖJŲ, kurias norėtų įgyvendinti. Registruodamas IDĖJĄ mokinys turi nurodyti ką sumanė išsiaiškinti bei kaip planuoja tai padaryti? IDĖJĄ galima pateikti internetu užpildžius anketą puslapyje http://www.jaunasis-tyrejas.lt

Įrašas paskelbtas temoje Uncategorized. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s