Kelionių magija


????????

Kviečiame su visais mūsų dienoraščio skaitytojais pasidalinti vasaros atostogų nuotaikomis, tolimų ir artimų kelionių įspūdžiais. Pirmoji vasaros atostogų nuotaikomis su mumis dalinasi IVb gimnazijos klasės mokinė Akvilė Pukaitė. Ji šią vasarą lankėsi Švedijoje ir Sankt Peterburge (Rusija).

Šia vasara galiu pasigirti, jog namuose sėdėti neteko, pakeliavau truputi po kitas šalis, pamačiau ir susipažinau su kitų šalių kultūromis, žmonėmis, gamta bei architektūra. Savo kelionių maratoną pradėjau gegužės 27 d. kelione į Švedijos sostinę Stoholmą. Į šią šalį kėlėmės keltu iš Rygos. Visos kelionės metu orai mūsų nelepino, buvo gana vėsu, bet nėra blogo oro yra tik prasta apranga. Išplaukus į atvirą jūrą vėjas labai sustiprėjo,  sunku buvo vaikščioti po denį. Kitą rytą kėlėmės gana anksti ir ėjome į lauką, grožėjomės krantais: pušimis apaugusios salos salelės, uolos su švyturiais, aplink zujantys laivai, pakrantėse švedų raudoni namukai, gražu…

 ???????? ???????????????????????????????????????

Išsilaipinę turėjome visą dieną susipažinti su Stoholmo gyvenimu. Pirmiausia keliavome į „Vaza laivo muziejų“, buvome užsukę ir į vaikų pasakų muziejų.  Toliau aplankėme garsųjį „Skansen“ muziejų. Švedija mane sužavėjo, žmonių kultūra – mandagūs, paslaugūs, propaguojantys sveiką gyvenseną, labai daug kur važiuoja dviračiu, mašinų spūsčių, kaip Lietuvoje nėra. Architektūra tiesa pasakius nelabai kuo skiriasi nuo mūsų. Labiausiai atminty pasiliko laivelių gausa ir ant mažų salelių pastatyti nameliai.

 ??????????????????????????????? ???????????????????????????????????????

Į antrąją kelionę išvykau birželio 20d. Šios kelionės tikslas – pamatyti baltąsias naktis ir susipažinti su Rusijos kultūra. Iš tikrųjų įsivaizdavau, kad šios garsiosios baltosios naktys bus labai šviesios, tačiau buvo tik tokia nedidelė prieblanda. Aplankėme visus garsiuosius Peterburgo objektus: Jekaterinos rūmus, garsųjį Ermitažą, „Auroros“ laivą, Šv. Izaoko katedra-soborą, Petro I paminklą, Petergofą (pastarasis labiausiai sužavėjo fontanų gausa ir jų įvairove). Buvom nuvykę naktį pažiūrėti kaip tiltus pakelia, vaizdas buvo tikrai nepakartojamas. Šis miestas atrodo labai didingas, jo architektūra labai puošni, žmonės labai kultūringi, nepaišo ant sienų, nešiukšlina, tvarkingi. Šios kelionės vienintelis minusas buvo man, tai kad nemokėjau kalbos, o mūsų gidė buvo rusė, viską pasakojo rusiškai, kiek teta padėjo, tiek ir pažinau šio miesto istoriją, tačiau tai nepakišo kojos linksmai praleisti laiką.

??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ???????????????????????????????  ??????????????????????????????? ??????????????????????????????????????????????????????????????

Įrašas paskelbtas temoje Uncategorized. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s